XVIII. Görömbölyi Ősz

Kiállítások:

Mezőgazdasági termékbemutató és borászati eszközök bemutatója

 „Szemünk fénye a gyermek” kiállítás

A kiállítások megtekinthetők: pénteken 18–20 óráig és vasárnap 9–18 óráig

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház

 

Vendéglátás:

Szombat

SZÜRETI ÉTELEK ÉS PINCÉS ÉTKEK FŐZŐVERSENYE

Jelentkezési határidő: 2010. szeptember 15.

A verseny ideje: 2010. szeptember 18.

Helyszín: Görömbölyi Pincesor, eredményhirdetés 15.45 órakor.

Tudnivalók: A rendezőség a tűzifát és az ivóvizet biztosítja, a főzőeszközökről és a nyersanyagokról a csapatok maguk gondoskodnak.

Kérjük, hogy velünk együtt Ön is védje a környezetet! fesztivo-fozo-jelentkezesi-lap.doc

Büfé: étel-, italvásárlási lehetőség, borkóstolás a pincékben.

 Vasárnap

14.30 órától HAGYOMÁNYOSAN KÉSZÍTETT SZILVALEKVÁR KÓSTOLÁS

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház udvarán

16 órától SZÜRETI BABGULYÁS

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház előtti tér

Gulyásjegyek igényelhetők szeptember 17-ig a Közösségi Házban, ára: 600 Ft

 

Programok: 

SZEPTEMBER 17. péntek:

9.30 óra Kertivasút bemutató – a Miskolci Vasútmodellezők

Egyesületének kiállítása óvodásoknak és alsó tagozatos iskolásoknak

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház udvara

12 óra Irány a természet!

Természet- és környezetvédelmi akadályverseny iskolásoknak.

Helyszín: a Görömbölyi Általános Iskola

16 óra Szüreti lovas felvonulás Görömböly utcáin

17 óra ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

Közreműködnek: a görömbölyi óvodások,

a Görömbölyi Általános Iskola tanulói és a Görömbölyi Népdalkör.

Köszöntőt mond: Káli Sándor polgármester

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház udvara

19.30 óra Molnár Ferenc–Szaxon Csaba: A Pál utcai fiúk című

musical a Görömbölyi Általános Iskola, a Gárdonyi Géza

és a Szilágyi Dezső Általános Iskola tanulóinak előadásában.

Helyszín: a Görömbölyi Általános Iskola udvara

Esőnap: szeptember 18, szombat 19.30 óra

 

SZEPTEMBER 18. szombat:

Szüret körül forog a világ

II . Demizson Fesztivó

 Helyszín: a Görömbölyi Horgásztó és a Görömbölyi Alsó Pincesor 

A rendezvény ideje alatt megtekinthető a „Hagyóspirit-100” hazai fejlesztésű házi pálinkafőző berendezése.

8 óra HORGÁSZ VERSENY

Nevezés: a helyszínen, gyermek, ifjúsági, női és felnőtt kategóriákban

9–9.30 óra főzőverseny nevezés

9 óra Őszi túra – ismerkedés környezetünk védett növényeivel, állataival

Gyülekező: a 4-es busz görömbölyi végállomásánál

túravezetők: Jászkai Béla és Koscsó János

9.30–11 óra Bormustra nevezés

2 palack bor leadása a pincesoron lévő információs sátorban

10 óra Madárijesztő készítő verseny

10.30 óra Játékról-játékra – a Görömbölyi Kulturális Egyesület játszótere

11 óra Játszunk együtt – gyerekek és szülők ügyességi versenye

12 óra Hagyományos szüreti bemutató – szőlő és must kóstolás

14 óra a Madárijesztő verseny eredményhirdetése

14.15 óra Érik a szőlő címmel a Borókás Társulat gyermekműsora

15 óra Görbe tagok bemutatkozása

15.15 óra Új szentmargitai népd alkör műsora

15.45 óra Főzőverseny eredményhirdetése

16 óra a Görömbölyi Színkör bemutatja Török Rezső:

Viasz virág (A menyasszony koszorúja) parasztkomédiáját

17 óra Bormustra eredményhirdetés

17.30 óra a Görömbölyi Népdalkör műsora

18 óra Bordalok

19 óra Táncház

20 óra Tűzgyújtás

 

SZEPTEMBER 19. Vasárnap:

9.30 óra TÁBORI MISE – Ökumenikus istentisztelet

Helyszín: a görömbölyi templomdomb

Görömbölyi forgatag

Helyszín: a Görömbölyi Közösségi Ház, az udvar

és a Közösségi Ház előtti utca és tér

13.45 óra Falusi Rezesbanda térzenéje és felvonulása

14 óra Miskolci VETERÁN Jármű Klub felvonulása és kiállítása

14 óra NÉPI MESTERSÉGEK BEMUTATÓJA

kádár, fazekas, kovács

KERTIVASÚT BEMUTATÓ

a Miskolci Vasútmodellezők Egyesületének kiállítása

Görömbölyi Hétpróba

14.30 óra JÁTÉKRÓL -JÁTÉKRA – a Görömbölyi Kulturális Egyesület játszótere

HAGYOMÁNYOSAN KÉSZÍTETT SZILVALE KVÁR KÓSTOLÁS

munka kutya és ügyességi bemutató

Ebtenyésztők Miskolci Szervezete Kutyaiskolájának közreműködésével

KISÁLATSIMOGATÓ

Hagyományőrző játszóház

15.15 óra KACOR KIRÁLY zenés bábjáték

a Kalamajka Bábszínház előadásában

16 óra SZŰCS SÁRA CSÚF SZÁJA

Csorba Piroska novellája alapján dramatizálta

és rendezte Szűcs Tamás, előadja a Földes Diákszínpad

17 óra Ördög mese című gyermek műsor, népmesei motivumokból

színpadra írta és rendezte Gergye Zoltán,

előadja a Görömbölyi Színkör

18 óra HOTEL MENTHOL

közreműködnek a Miskolci Nemzeti Színház művészei:

Seres Ildikó, Szirbik Bernadett, Chajnóczki Balázs, Vida Péter

18.30 óra MAKSA HÍRADÓ – Maksa Zoltán műsora

19.30 óra a BEST OF zenekar koncertje

20.15 óra TŰZIJÁTÉK

 

 

 

 

A RENDEZVÉNYSOROZAT TÁMOGATÓI

NEMZETI KUTURÁLIS ALAP

MISKOLC VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK KULTURÁLI S MECÉNÁS ALAPJA

AVASIHORGÁSZBOLT

AVE MISKOLC KFT.

BORSOD TAKARÉK TAKARÉKSZÖVETKEZET

CORA ÁRU HÁZ MISKOLC

CORNEX KFT. – HORGÁSZCENTRUM ÁRUHÁZ

GÖRÖMBÖLYI RÉSZÖNKORMÁNYZAT

GYÖNGYSZEM ÉTTEREM

HOLCIM HUNGÁRIA ZRT.

NAZAR BT.

PRAKTIKER ÁRUHÁZ0

TISZA CASH ZRT. MISKOLC

 

A RENDEZVÉNY SZERVEZŐI

GÖRÖMBÖLYI ÓVODA

GÖRÖMBÖLYI ÁLTALÁ NOS ISKOLA

GÖRÖMBÖLYI BORBARÁTOK HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLETE

GÖRÖMBÖLYI GÖRÖG KATOLIKUS PARÓKIA

GÖRÖMBÖLYI RÓMAI KATOLIKUS PLÉBÁ NIA

GÖRÖMBÖLYI REFORMÁTUS GYÜLEKEZET

GÖRÖMBÖLYI KERTBARÁ TOK KLUBJA

GÖRÖMBÖLYI NYUGDÍJAS KLUB

HAZAHÚZÓ ÍJÁSZ SE